KONTAKTY

Radomír Suchánek - Nakladatelství NÁVRAT
Jezuitská 3, 602 00 Brno
IČ 18147127, DIČ CZ531111026
tel: 603 544 655
sberac123@seznam.cz
www.antikvariatnavrat.cz
www.navratbrno.cz www.vernejules.cz

NOVINKY

arr380. + 81. SVAZEK a dále.....Při seskládávání konečné podoby 80. svazku a po přehlédnutí rozsahu Vernových prací   je zřejmé, že... arr3CESTA DO FRANCIE   AKTUALIZACE 9. 12. 2018 /přečtěte si poznámku - níže - v modrém provedení/   EXPEDICE... arr3DVACET TISÍC MIL POD MOŘEMAKTUALIZACE 29. 07. 2018 Všechny předem zaplacené knihy byly odeslány. Všechny DOBÍRKY jsou... arr3VPÁD MOŘE   AKTUALIZACE 29. 07. 2018   Všechny předem zaplacené knihy byly odeslány. Jsou vyřízeny... arr3HRABĚ DE CHANTELEINE + Edgar Poe a jeho díloAKTUALIZACE 29. 07. 2018   Všechny objednávky byly vyřízeny postupně, již bez zbytečného... arr3CHANCELLORAKTUALIZACE 29. 07. 2018   EXPEDICE BĚŽÍ!!!! - doprodávají se poslední kusy K dnešnímu dni jsou... arr3NÁDHERNÉ ORINOCOAKTUALIZOVÁNO 29. 07. 2018 (Brzy oznámín termín... arr3PŘÍBĚHY JEANA-MARIE CABIDOULINA - 2. VYDÁNÍAKTUALIZACE 29. 07. 2018 2. VYDÁNÍ již delší dobu rozebraného zahajovacího titulu edice DOBRODRUŽNÉ... arr3CESTA KOLEM SVĚTA ZA OSMDESÁT DNÍ - 2. VYDÁNÍAKTUALIZACE 29. 07. 2018 I tento rozebraný román je pro Vás předpřipraven pro nové vydání - plán... arr3STRÝČEK ROBINSONAKTUALIZACE 29. 07. 2018 KNIHA JE ROZEBRÁNA!!!! A TO V OBOU BARVÁCH!!! OBJEDNÁVEJTE!!! Vypadá to... arr3DRAMA V LIVONSKUAKTUALIZACE 29. 07. 2018 EXPEDICE BĚŽÍ!! Zbývá 10 kusů!!! Nakladatel Přestože se podařilo... arr3HONBA ZA METEOREMAKTUALIZACE 29. 07. 2018 Román HONBA ZA METEOREM se stále expeduje, ale již dochází!! Zbývá 5... arr3CLAUDIUS BOMBARNACAKTUALIZACE 29. 07. 2018 Román CLAUDIUS BOMBARNAC se stále expeduje, ale již dochází!! Zbývá 11... arr3CESTA KOLEM SVĚTA ZA OSMDESÁT DNÍAKTUALIZOVÁNO 29. 07. 2018 Cesta kolem světa za osmdesát dní JE VYPRODÁNA!! DRUHÉ VYDÁNÍ SE... arr3PAŘÍŽ VE XX. STOLETÍAKTUALIZACE 29. 07. 2018 ZBÝVÁ 7 KNIH!! S odstupem času lze říci, že jde o mistrovské dílo... arr3PŘÍBĚHY JEANA-MARIE CABIDOULINAAKTUALIZOVÁNO 29. 07. 2010 Příběhy Jeana-Marie Cabidoulina - zahajovací román - viz E-shop ... arr3PŘIPRAVOVÁNO - ILUSTROVANÝ ZEMĚPIS FRANCIE A JEJÍCH KOLONIÍAKTUALIZACE 29. 07. 2018!!! NÁROČNÁ PRÁCE. JSME VŠAK STÁLE BLÍŽE KONCI. Začínáme shromažďovat...

PŘIPRAVUJEME - ZPRÁVY
PŘIPRAVUJEME

------------------------------------------------------------------

Důležité upozornění! Důležité upozornění!

Dovolte, mi, jako nakladateli, abych zde zareagoval na příspěvek, který se objevil ohledně knih nakladatelství OMEGA, které začalo vydávat knihy Julese Verna za použití mých textů a obrázků:

Rozhodl jsem se již před delší dobou, že stávající řada Julese Verna, která u mne vychází již od roku 1994, bude v úpravě, jak ji známe, ukončena.

Všechny dotisky a nové tituly již jsou a nadále budou provedeny v úpravě nové, tedy v úpravě DOBRODRUŽNÝCH CEST.

Co to znamená?

Sběratelé, kteří kompletují moji původní řadu, která vychází jak textově tak obrazově ze starých prvorepublikových vydání, a kterým některý svazek z této řady chybí, mohou si nově tento dokoupit v novém vydání (při zachování formátu a desky), ale již v nové úpravě - tedy na křídovém papíře, s texty, jež jsou doplněny o chybějící odstavce, s nově přehlédnutou gramatikou, s korekcí přepisů cizích jmen, s kompletním počtem ilustrací dle francouzského vydání, včetně map a barevných chromotypografií a samozřejmě s variantními přebaly.

Tato nová řada si z té staré bere právě formát a úpravu obrazce sazby, aby šla kniha zařadit do stávající řady (ofsetový papír, omezený počet ilustrací).

Právě proto i v nové řadě zachovávám vedle nové červené desky část nákladu v hnědé vazbě, aby si sběratelé mohli přebal sundat a knihu zařadit do své staré řady. Výhodu budou mít tu, že jejich dotisk bude kvalitnější než původní vydání.

Nakladatelství OMEGA byly poskytnuty původní předlohy (blány a filmy) pro vydávání dotisků stávající původní řady, tedy pro klasický dotisk románu, který by vyšel přesně jako původní vydání v NÁVRATU, s možností, že si nakladatelství OMEGA v případě svého zájmu přebere poskytnutý text (který si z filmů, blan či přímo již vydaných knih přepíše), či nově vytvořený text elektronický (do něhož lze zasahovat) a obrázky, ale vytvoří si formátově jinou, svoji vlastní edici - a touto cestou se nakonec nakladatelství dalo.

OMEGA si tyto texty znovu zkoriguje, opraví případné chyby a knihu si ve své formátové a grafické úpravě vydává ve své edici. K dnešnímu dni jsou zatím vydány tři tituly, na dalších se pracuje.

Šlo o rozhodnutí dvou subjektů - o rozhodnutí mé a majitele nakladatelství OMEGA. Jakékoliv výtky nejsou na místě, neboť je zájem nabízet čtenářům běžnou, cenově dostupnou edici (navíc s velice povedenoým přebalem) a vedle toho pak edici rozšířenou, upravenou obrazově i textově, doplněnou barvami rytin a map, nově přehlédnutou, v dražší úpravě, vytištěnou na křídovém papíře, s přebaly... a s novým názvem - DOBRODRUŽNÉ CESTY.

Jde tedy o dva zcela samostatné projekty:

- o klasický dotisk stávající, již vydané knihy, nebo z týchž podkladů vytvoření nové edice - (TOUTO CESTOU JDE A BUDE VYDÁVAT nakladatelstvÍ OMEGA)

a

- o novou edici, textově v případě potřeby doplněnou, s úpravou přepisů cizích jmen, ilustračně i textově plnohodnotnou s francouzskými originály (což u stávající ředy vycházející ze starých prvorepublikových vydání nebylo), opatřenou variantními přebaly a vytištěnou na křídovém papíře za použití všech černobílých i barevných ilustrací /rytin/ a map vytvořených k danému titulu -                                                                         (TOUTO CESTOU JDE A BUDE VYDÁVAT nakladatelství NÁVRAT)                                                                                             

Každý si vybere podle své chuti a finančních možností.

Já, jako nakladatel a majitel nakladatelství NÁVRAT nadále pokračuji ve vydávání té nové, rožšířenéné a dražší řady - DOBRODRUŽNÉ CESTY

- viz ediční plán pro rok 2015, který může být ještě doplněn. Musím totiž smazat manko s více jak rok přerušeného vydávání.

NAKLADATEL

RADOMÍR SUCHÁNEK

AKTUALIZACE 15. 11. 2015

Vážení čtenáři, sběratelé!

Z vážných důvodů bylo veškeré vydávání knih v nakladatelství NÁVRAT   v roce 2014 zcela přerušeno, nyní ale opět pokračujeme.

EDIČNÍ PLÁN PRO ROK 2015

Drama v Livonsku - kompletní vydání dle  francouzského originálu - 27 rytin a 6 chromotypografií

Strýček Robinson (první české vydání) - SVAZEK 78

Jde o svazek 78 spisů Julese Verna, který bude opět vydán již v nové edici DOBRODRUŽNÉ CESTY (opět ve dvou vazebně barevných variantách - jako PAŘÍŽ VE XX. STOLETÍ), samozřejmě se zachováním PLNÉ kompatibility se stávající "hnědou" řadou

Oba tituly vyjdou pravděpodobně současně během prvního čtvrtletí tohoto roku.

Knihy vyjdou opět ve dvou barvách desek, se dvěma variantami přebaly a za použití kompletního počtu rytin a barevných chromotypografií.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hrabě de Chanteleine (první české vydání) - kniha jevytištěna s plným počtem rytin - SVAZEK 79

PRVNÍ VYDÁNÍ původního, nekráceného textu V  NAŠÍ SOUBORNÉ EDICI, ve zdařilém originálním překladu Ladislava Macha.

Jde o svazek 79 spisů Julese Verna, který je opět vydán již v nové edici DOBRODRUŽNÉ CESTY (opět ve dvou vazebně barevných variantách - jako PAŘÍŽ VE XX. STOLETÍ), samozřejmě se zachováním PLNÉ kompatibility se stávající "hnědou" řadou.

K tomuto dílu - jako součást svazku 79 - je přiřazena v naší edici dosud nevydaná autorova esej - Edgar Poe a jeho dílo!!!

---------------------------------------------------------------------------------

Podrobnosti ke každému románu pak najdete v sekci

JULES VERNE - nová řada

-------------------------------------------------

Svazky 81 + 82 spisů uzavřou beletristickou řadu děl Julese Verna.

V tšchto svazcích budou uveřejněny všechny dosud nevydané kratší práce, včetně esejí, článků a přednášek /některých/.

Další svazky pak budou věnovány nebeletristickému dílu autora (básně, divadelní hry, zeměpis, korespondence, apd).

Tyto pak budou vydávány v limitované edici, poněvadž tituly budou svým obsahem věnovány výhradně "skalním fandům" díla Julese Verna.

Celkem jde o dalších cca TŘICET!!! knih.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dříve vydaná díla v edici DOBRODRUŽNÉ CESTY jsou až na pár kousků ROZEBRÁNA - u některých plánuji dotisk.

VIZ kategorie JULES VERNE - NOVÁ ŘADA

-----------------------------------------------------------------------------

Nástin příštích románů edice

----------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------

ILUSTROVANÝ ZEMĚPIS FRANCIE A JEJÍCH KOLONIÍ

PRVNÍ svazek rozsáhlého díla, provedený ve stávající grafické úpravě DOBRODRUŽNÝCH CEST, opět v "hnědé" a "červené" variantě a samozřejmě opět s alternativními přebaly. Kvůli doplnění a zařazení též do stávající řady (klasická "hnědá" ) bude v "hnědém" provedení s touto PLNĚ KOMPATIBILNÍ

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

PÁN SVĚTA

TROSEČNÍK Z CYNTHIE

PĚT NEDĚL V BALONĚ

DVA ROKY PRÁZDNIN

INVAZE Z MOŘE (Zatopená Sahara)

DVACET TISÍC MIL POD MOŘEM

NÁDHERNÉ ORINOCO

IDEÁLNÍ MĚSTO /svazek 80/ - vyjde v roce 2016

a další

(rozpracováno je 18 titulů, může tedy dojít k obměně titulů oproti seznamu)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Během roku 2016 by měly vyjít 4 tituly v řadě DOBRODRUŽNÉ CESTY.

Některé tituly posuneme či přehodíme, neboť vyšly jinde, jiné naopak upřednostníme.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -