KONTAKTY

Radomír Suchánek - Nakladatelství NÁVRAT
Jezuitská 3, 602 00 Brno
IČ 18147127, DIČ CZ531111026
tel: 603 544 655
sberac123@seznam.cz
www.antikvariatnavrat.cz
www.navratbrno.cz www.vernejules.cz

NOVINKY

arr380. + 81. SVAZEK a dále.....Při seskládávání konečné podoby 80. svazku a po přehlédnutí rozsahu Vernových prací   je zřejmé, že... arr3CHANCELLORAKTUALIZACE 26. 12. 2016   EXPEDICE BĚŽÍ!!!! - doprodávají se poslední kusy K dnešnímu dni jsou... arr3DVACET TISÍC MIL POD MOŘEMAKTUALIZACE 01. 03. 2017 Všechny předem zaplacené knihy byly odeslány. Všechny DOBÍRKY jsou... arr3VPÁD MOŘE   AKTUALIZACE 01. 03. 2017   Všechny předem zaplacené knihy byly odeslány. Jsou vyřízeny... arr3HRABĚ DE CHANTELEINE + Edgar Poe a jeho díloAKTUALIZACE 06. 01. 2017   Nové objednávky, došlé v letošním roce /2016/, byly vyřizovány... arr3NÁDHERNÉ ORINOCOAKTUALIZOVÁNO 06. 1. 2017 (Brzy oznámín termín... arr3PŘÍBĚHY JEANA-MARIE CABIDOULINA - 2. VYDÁNÍAKTUALIZACE 16. 2. 2016 2. VYDÁNÍ již delší dobu rozebraného zahajovacího titulu edice DOBRODRUŽNÉ... arr3CESTA KOLEM SVĚTA ZA OSMDESÁT DNÍ - 2. VYDÁNÍAKTUALIZACE 16. 2. 2016 I tento rozebraný román je pro Vás předpřipraven pro nové vydání - plán... arr3STRÝČEK ROBINSONAKTUALIZACE 16. 2. 2016 KNIHA JE ROZEBRÁNA!!!! A TO V OBOU BARVÁCH!!! OBJEDNÁVEJTE!!! Vypadá to na... arr3DRAMA V LIVONSKUAKTUALIZACE 16. 2. 2016 EXPEDICE BĚŽÍ!! Zbývá 10 kusů!!! Nakladatel Přestože se podařilo... arr3HONBA ZA METEOREMAKTUALIZACE 16. 2. 2016 Román HONBA ZA METEOREM se stále expeduje, ale již dochází!! Zbývá 40... arr3CLAUDIUS BOMBARNACAKTUALIZACE 16. 2. 2016 Román CLAUDIUS BOMBARNAC se stále expeduje, ale již dochází!! Zbývají 33... arr3CESTA KOLEM SVĚTA ZA OSMDESÁT DNÍAKTUALIZOVÁNO 16. 2. 2016 Cesta kolem světa za osmdesát dní JE VYPRODÁNA!! DRUHÉ VYDÁNÍ SE PLÁNUJE... arr3PAŘÍŽ VE XX. STOLETÍAKTUALIZACE 16. 2. 2016 ZBÝVÁ 9 KNIH!! S odstupem času lze říci, že jde o mistrovské dílo klasika... arr3PŘÍBĚHY JEANA-MARIE CABIDOULINAAKTUALIZOVÁNO 16. 2. 2016 Příběhy Jeana-Marie Cabidoulina - zahajovací román - viz E-shop 135... arr3PŘIPRAVOVÁNO - ILUSTROVANÝ ZEMĚPIS FRANCIE A JEJÍCH KOLONIÍAKTUALIZACE 16. 2. 2016!!! NÁROČNÁ PRÁCE. JSME VŠAK STÁLE BLÍŽE KONCI. Začínáme shromažďovat...

NÁKUP - OBCHODNÍ PODMÍNKY

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Registrace
Před nákupem na tomto webu je dobré se zaregistrovat. není to podmínkou, ale je to lepší pro vytvoření databáze zájemců o konkrétní tituly. Registraci provedete pomocí ikonky v levé horní části webu. Nakupovat však můžete i bez registrace.

Výběr zboží
V e-shopu v levém sloupci jsou jednotlivé kategorie zboží. S výjimkou první kolonky, která je věnována nové řadě románů Julese Verna - edici DOBRODRUŽNÉ CESTY -, jsou ostatní řádky věnovány jednotlivým žánrům ANTIKVARIÁTU.

Zde je návod k nákupu:

- V levém sloupci webu, v oddělení E-shop, si najděte kolonku (autora, žánr), která  Vás zajímá a klikněte na ni. Pak pokračujte.

První způsob:

1. U vybraného produktu potvrďte svůj zájem kliknutím na KOUPIT.

2. Po zobrazení další stránky vyplňte políčko s počtem kusů, vyberte způsob platby a buďto POKRAČUJTE V NÁKUPU dalších produktů nebo klikněte na políčko OBJEDNAT.

3. Vyplňte osobní a dodací údaje a klikněte na políčko ODESLAT OBJEDNÁVKU.

Druhý způsob:

1. U vybraného produktu klikněte na obrázek nebo název produktu

2. Na nově zobrazené stránce potvrďte počet kusů a klikněte na políčko KOUPIT.

3. Vyberte způsob platby, a buďto POKRAČUJTE V NÁKUPU dalších produktů nebo klikněte na políčko OBJEDNAT.

4. Vyplňte osobní a dodací údaje a klikněte na políčko ODESLAT OBJEDNÁVKU.

Zboží označené skladem "NE" není momentálně na skladě. Pokud máte o zboží zájem, je možné si ho i tak zamluvit (předobjednat -objednat) a pokud se opět objeví, budeme Vás informovat.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Knihy v e-shopu jsou zároveň volně v prodeji v mé kmenové prodejně (knihkupectví a antikvariátu) na adrese:

Knihkupectví a antikvariát NÁVRAT, Jezuitská 3, 602 00 BRNO.

Může se tedy stát, že zboží bude prodáno či zamluveno, nebude již volné pro prodej, ale  nebude ještě z e-shopu odstraněno.

V takovém případě se předem omlouvám, není však možné tuto alternativu nijak odstranit.

Proto vyčkejte, až Vám objednávku e-mailem potvrdím! TEPRVE POTOM ZAPLAŤTE!!!

Při osobním odběru či při zaslání DOBÍRKOU tato situace nemůže nastat.

Vyhrazuji si právo změnit způsob platby a dodání knih u konkrétní objednávky /zájemce bude informován/.

POZOR! Platbu dobírkou mají zaručenu jen Ti, kteří se mnou již obchodují, noví zájemci se MUSÍ dohodnout předem!!

------------------------------------------------------

Způsob doručování a plateb

- Dobírkou (platí s omezením - viz výše)

V tomto případě bude účtováno 120 Kč za jeden produkt. V případě, že bude objednáno více zboží, tak dle tarifů České pošty ( dle váhy ). Pro stálé odběratele je možná cenová kompenzace dohodou při odběru více položek ( i od jednoho titulu ).

- Platba předem na účet

Jakmile příjmu Vaši objednávku, budou Vám zaslány  instrukce, kam peníze poslat. Cena 80 Kč za jeden produkt. V případě nákupu více zboží bude poštovné upraveno dle ceníků České pošty (dle váhy). I zde je možnost slevy pro stálé zákazníky - dohodou.

- Osobní odběr.

Po dohodě předem možnost odběru v knihkupectví a antikvariátu na adrese: Černá planeta, Jezuitská 3, 602 00 Brno. Po-Pá 8:00-18:00, So 9:00-12:00


Poštovné a balné do zahraničí je individuální - dle dohody.

VYŘÍZENÍ OBJEDNÁVKY DO ZAHRANIČÍ POUZE PO DOHODĚ - NENÍ AUTOMATICKÉ

------------------------------------------------------------------------

Ceny

Veškeré ceny uváděné v  e-shopu jsou konečné, tedy včetně DPH ve zvláštním režimu dle Zákona o DPH.

Stav knih, časopisů, sešitů

Stav zboží je označen písmeny

0 - intakt

1 - výborný až perfektní stav

2 - velice slušný

3 - opotřebovaný s případnými nedostatky

4 - slabší

5 - nedobrá až špatný

a vždy, pokud bude zboží vyžadovat upřesnění, bude upřesněno.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Obchodní podmínky

Radomír Suchánek
ul. Kosmonautů 2

625 00 Brno

s provozovnou Brno-střed, Brno-město, Jezuitská 7/3, 602 00

identifikační číslo: 18147127
daňové identifikační číslo: CZ531111026

Živnostenské oprávnění č. j. 04/30661/01/0

ze dne 27. 1. 1993 s účinností k 1. 1. 1993

KONTAKT

tel.: +420 603544655
e-mail: sberac123@seznam.cz

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

OCHRANNÁ ZNÁMKA

NÁVRAT je registrovaná ochranná znímka u Úřadu průmyslového vlastnictví.

1. ÚVODNÍ USTANOVENÍ

1.1. Tyto obchodní podmínky (dále jen „obchodní podmínky“) provozovny Jezuitská 3 /antikvariát a nakladatelství NÁVRAT/  provozovaného fyzickou osobou podnikající dle živnostenského zákona pane Radomírem Suchánkem, se sídlem  Ul. Kosmonautů 2, 625 00 Brno, s provozovnou BrnoBrno-střed, Brno-město, Jezuitská 7/3, identifikační číslo: 18147127 (dále jen „prodávající“) upravují v souladu s ustanovením § 1751 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku (dále jen „občanský zákoník“) vzájemná práva a povinnosti smluvních stran vzniklé v souvislosti nebo na základě kupní smlouvy (dále jen „kupní smlouva“) uzavírané mezi prodávajícím a jinou fyzickou osobou (dále jen „kupující“) prostřednictvím internetového obchodu prodávajícího. Internetový obchod je prodávajícím provozován na webové stránce umístěné na internetové adrese http: www.antikvariatnavrat.cz, nebo www.vernejules.cz, nebo www.navratbrno.cz (dále jen „webová stránka“, na kterou odkazují všechny rři domény), a to prostřednictvím rozhraní webové stránky (dále jen „webové rozhraní obchodu“).

1.2. Prodávající prostřednictvím internetového obchodu nabízí antikvární zboží (zejména knihy, staré tisky, staré mapy, pohlednice, grafiku, díla výtvarného umění), přičemž, není-li u konkrétní položky zboží uvedeno jinak, jedná se o zboží použité a opotřebené. Současně je zde hlavní fyzické sídlo nakladatelstv, které nabízí nově vydávané knihy jmenovaného.

1.3. Obchodní podmínky se nevztahují na případy, kdy osoba, která má v úmyslu nakoupit zboží od prodávajícího, je právnickou osobou či osobou, jež jedná při objednávání zboží v rámci své podnikatelské činnosti nebo v rámci svého samostatného výkonu povolání.

1.4. Ustanovení odchylná od obchodních podmínek je možné sjednat v kupní smlouvě. Odchylná ujednání v kupní smlouvě mají přednost před ustanoveními obchodních podmínek.

1.5. Ustanovení obchodních podmínek jsou nedílnou součástí kupní smlouvy. Kupní smlouva a obchodní podmínky jsou vyhotoveny v českém jazyce. Kupní smlouvu lze uzavřít v českém jazyce.

1.6. Znění obchodních podmínek může prodávající měnit či doplňovat; aktuální znění obchodních podmínek prodávající vždy uveřejní na webové stránce. Tímto ustanovením nejsou dotčena práva a povinnosti vzniklá po dobu účinnosti předchozího znění obchodních podmínek.

2. UŽIVATELSKÝ ÚČET

2.1. Kupující v internetovém obchodě může koupit zboží i bez registrace přímo z webového rozhraní obchodu. Registrace dle tohoto článku obchodních podmínek je výlučně na úvaze kupujícího.

2.2. Na základě registrace kupujícího provedené na webové stránce může kupující přistupovat do svého uživatelského rozhraní. Ze svého uživatelského rozhraní může kupující provádět objednávání zboží (dále jen „uživatelský účet“). Registraci lze na webovém rozhraní obchodu provést v zákaznické sekci, a to:

a) při vytvoření objednávky: před potvrzením objednávky kupující zaškrtne v objednávkovém formuláři souhlas s vytvořením zákaznického účtu. Přihlašovací údaje mu budou zaslány na uvedený email;

b) bez vytvoření objednávky: kupující má možnost v zákaznické sekci pod příslušným odkazem „registrace“ vytvořit uživatelský účet i bez vytvoření objednávky. Přihlašovací údaje mu budou zaslány na uvedený email.

2.3. Při registraci na webové stránce a při objednávání zboží je kupující povinen uvádět správně a pravdivě všechny údaje. Údaje uvedené v uživatelském účtu je kupující při jakékoliv jejich změně povinen aktualizovat. Údaje uvedené kupujícím v uživatelském účtu a při objednávání zboží jsou prodávajícím považovány za správné.

2.4. Přístup k uživatelskému účtu je zabezpečen uživatelským jménem a heslem. Kupující je povinen zachovávat mlčenlivost ohledně informací nezbytných k přístupu do jeho uživatelského účtu. Heslo k uživatelskému účtu může kupující kdykoliv měnit v zákaznické sekci na webové stránce obchodu.

2.5. Kupující není oprávněn umožnit využívání uživatelského účtu třetím osobám.

2.6. Prodávající může zrušit uživatelský účet, a to zejména v případě, kdy kupující svůj uživatelský účet déle než jeden (1) rok nevyužívá, či v případě, kdy kupující poruší své povinnosti z kupní smlouvy (včetně obchodních podmínek).

2.7. Kupující bere na vědomí, že uživatelský účet nemusí být dostupný nepřetržitě, a to zejména s ohledem na nutnou údržbu hardwarového a softwarového vybavení prodávajícího, popř. nutnou údržbu hardwarového a softwarového vybavení třetích osob.

3. UZAVŘENÍ KUPNÍ SMLOUVY

3.1. Veškerá prezentace zboží umístěná ve webovém rozhraní obchodu je informativního charakteru a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně tohoto zboží. Ustanovení § 1732 odst. 2 občanského zákoníku se nepoužije.

3.2. Webové rozhraní obchodu obsahuje informace o zboží, a to včetně uvedení cen jednotlivého zboží a nákladů za navrácení zboží, jestliže toto zboží ze své podstaty nemůže být navráceno obvyklou poštovní cestou. Ceny zboží jsou uvedeny včetně daně z přidané hodnoty a všech souvisejících poplatků. Ceny zboží zůstávají v platnosti po dobu, kdy jsou zobrazovány ve webovém rozhraní obchodu. Tímto ustanovením není omezena možnost prodávajícího uzavřít kupní smlouvu za individuálně sjednaných podmínek.

3.3. Webové rozhraní obchodu obsahuje také informace o nákladech spojených s balením a dodáním zboží; jednotlivé druhy dodání a balení zboží jsou specifikovány ve webovém rozhraní obchodu. Není-li u konkrétního způsobu balení a dodání zboží uvedeno jinak, informace o nákladech spojených s balením a dodáním zboží uvedené ve webovém rozhraní obchodu platí pouze v případech, kdy je zboží doručováno v rámci území České republiky. Některé způsoby dodání zboží, u nichž je tak přímo uvedeno ve webovém rozhraní obchodu, je možné využít i na území Slovenské republiky, přičemž náklady na balení a dodání zboží na Slovensko jsou uvedeny na webovém rozhraní obchodu. Není-li v konkrétním případě uvedeno jinak, cena balného je již zahrnuta v ceně za dopravu.

3.4. Pro objednání zboží vyplní kupující objednávkový formulář ve webovém rozhraní obchodu. Objednávkový formulář obsahuje zejména informace o:

3.4.1. objednávaném zboží (objednávané zboží „vloží“ kupující do elektronického nákupního košíku webového rozhraní obchodu),

3.4.2. způsobu úhrady kupní ceny zboží, údaje o požadovaném způsobu doručení objednávaného zboží a

3.4.3. informace o nákladech spojených s dodáním zboží (dále společně jen jako „objednávka“).

WEB je pouze informační a s možností provedení objednávky požadovaného zboží. NELZE prostřednictvím tohoto webu provádět žádné platby - na každou objednávku bude odpovězeno /vedle automatického potvrzení objednávky/ a bude zadáno číslo účtu k zaplacení, nebo dohodnut jiný způsob platby či osobní odběr.

3.5. Před zasláním objednávky prodávajícímu je kupujícímu umožněno zkontrolovat a měnit údaje, které do objednávky kupující vložil, a to i s ohledem na možnost kupujícího zjišťovat a opravovat chyby vzniklé při zadávání dat do objednávky. Objednávku odešle kupující prodávajícímu kliknutím na tlačítko „Odeslat objednávku“. Údaje uvedené v objednávce jsou prodávajícím považovány za správné. Prodávající neprodleně po obdržení objednávky toto obdržení kupujícímu potvrdí elektronickou poštou, a to na adresu elektronické pošty kupujícího uvedenou v uživatelském účtu či v objednávce (dále jen „elektronická adresa kupujícího“). Následně prodávající v samostatném emailu potvrdí a přijme objednávku (akceptace), a to v případě, že zboží je dostupné a objednávku lze realizovat, a to na elektronickou adresu kupujícího; tímto vzniká v souladu s odst. 3.7 tohoto článku smluvní vztah mezi kupujícím a prodávajícím.

3.6. Prodávající je vždy oprávněn v závislosti na charakteru objednávky (množství zboží, výše kupní ceny, předpokládané náklady na dopravu) požádat kupujícího o dodatečné potvrzení objednávky (například písemně či telefonicky).

3.7. Smluvní vztah mezi prodávajícím a kupujícím vzniká doručením přijetí objednávky (akceptací), jež je prodávajícím zasláno kupujícímu elektronickou poštou, a to na adresu elektronické pošty kupujícího. Skutečnosti uvedené ve vyplněném formuláři potvrzené objednávky jsou součástí kupní smlouvy.

3.8. Kupující souhlasí s použitím komunikačních prostředků na dálku při uzavírání kupní smlouvy. Náklady vzniklé kupujícímu při použití komunikačních prostředků na dálku v souvislosti s uzavřením kupní smlouvy (náklady na internetové připojení, náklady na telefonní hovory) si hradí kupující sám, přičemž tyto náklady se neliší od základní sazby.

4. CENA ZBOŽÍ A PLATEBNÍ PODMÍNKY

WEB je pouze informační a s možností provedení objednávky požadovaného zboží. NELZE prostřednictvím tohoto webu provádět žádné platby - na každou objednávku bude odpovězeno /vedle automatického potvrzení objednávky/ a bude zadáno číslo účtu k zaplacení, nebo dohodnut jiný způsob platby či osobní odběr - viz odkaz na bod 3.5 těchto obchodních podmínek.

4.1. Cenu zboží a případné náklady spojené s dodáním zboží dle kupní smlouvy může kupující uhradit prodávajícímu následujícími způsoby:

  • v hotovosti v provozovně prodávajícího na adrese Jezuitská 7/3, Brno;
  • v hotovosti na dobírku v místě určeném kupujícím v objednávce;
  • bezhotovostně v českých korunách (CZK) převodem na účet prodávajícího č. 1350796349/0800, vedený u společnosti Česká spořitelna, a. s. (dále jen „účet prodávajícího“);
  • bezhotovostně v eurech (EUR) převodem na účet prodávajícího

4.2. Společně s kupní cenou je kupující povinen zaplatit prodávajícímu také náklady spojené s balením a dodáním zboží ve smluvené výši. Není-li uvedeno výslovně jinak, rozumí se dále kupní cenou i náklady spojené s dodáním zboží.

4.3. Prodávající nepožaduje od kupujícího zálohu či jinou obdobnou platbu. Tímto není dotčeno ustanovení čl. 4.6 obchodních podmínek ohledně povinnosti uhradit kupní cenu zboží předem.

4.4. V případě platby v hotovosti či v případě platby na dobírku je kupní cena splatná při převzetí zboží. V případě bezhotovostní platby je kupní cena splatná do sedmi (7) pracovních dnů od uzavření kupní smlouvy.

4.5. V případě bezhotovostní platby je kupující povinen uhrazovat kupní cenu zboží společně s uvedením variabilního symbolu platby. V případě bezhotovostní platby je závazek kupujícího uhradit kupní cenu splněn okamžikem připsání příslušné částky na účet prodávajícího.

4.6. Prodávající je oprávněn, zejména v případě, že ze strany kupujícího nedojde k dodatečnému potvrzení objednávky (čl. 3.6), požadovat uhrazení celé kupní ceny ještě před odesláním zboží kupujícímu. Ustanovení § 2119 odst. 1 občanského zákoníku se nepoužije.

4.7. Případné slevy z ceny zboží poskytnuté prodávajícím kupujícímu nelze vzájemně kombinovat.

4.8. Je-li to v obchodním styku obvyklé nebo je-li tak stanoveno obecně závaznými právními předpisy, vystaví prodávající ohledně plateb prováděných na základě kupní smlouvy kupujícímu daňový doklad – fakturu. Prodávající je plátcem daně z přidané hodnoty. Daňový doklad – fakturu vystaví prodávající kupujícímu po uhrazení ceny zboží a zašle jej v elektronické podobě na elektronickou adresu kupujícího.

4.9. Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

5. ODSTOUPENÍ OD KUPNÍ SMLOUVY

5.1. Kupující bere na vědomí, že dle ustanovení § 1837 občanského zákoníku, nelze mimo jiné odstoupit od kupní smlouvy o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání kupujícího nebo pro jeho osobu a v dalších případech uvedených v § 1837 občanského zákoníku.

5.2. Nejedná-li se o případ uvedený v čl. 5.1 obchodních podmínek či o jiný případ, kdy nelze od kupní smlouvy odstoupit, má kupující v souladu s ustanovením § 1829 odst. 1 občanského zákoníku právo od kupní smlouvy odstoupit, a to do čtrnácti (14) dnů od převzetí zboží, přičemž v případě, že předmětem kupní smlouvy je několik druhů zboží nebo dodání několika částí, běží tato lhůta ode dne převzetí poslední dodávky zboží. Odstoupení od kupní smlouvy musí být prodávajícímu odesláno ve lhůtě uvedené v předchozí větě. Pro odstoupení od kupní smlouvy může kupující využit vzorový formulář poskytovaný prodávajícím, jenž tvoří přílohu obchodních podmínek a jenž je uveden v zákaznické sekci webového rozhraní. Odstoupení od kupní smlouvy může kupující zasílat mimo jiné na adresu provozovny prodávajícího či na adresu elektronické pošty prodávajícího: sberac123@seznam.cz.

5.3.     V případě odstoupení od kupní smlouvy dle čl. 5.2 obchodních podmínek se kupní smlouva od počátku ruší. Zboží musí být prodávajícímu vráceno do čtrnácti (14) dnů od odstoupení od smlouvy prodávajícímu. Odstoupí-li kupující od kupní smlouvy, nese kupující náklady spojené s navrácením zboží prodávajícímu, a to i v tom případě, kdy zboží nemůže být vráceno pro svou povahu obvyklou poštovní cestou.

5.4. V případě odstoupení od smlouvy dle čl. 5.2 obchodních podmínek vrátí prodávající finanční částky přijaté od kupujícího do čtrnácti (14) dnů od odstoupení od kupní smlouvy kupujícím, a to stejným způsobem, jakým je prodávající od kupujícího přijal. Prodávající je taktéž oprávněn vrátit plnění poskytnuté kupujícím již při vrácení zboží kupujícím či jiným způsobem, pokud s tím kupující bude souhlasit a nevzniknou tím kupujícímu další náklady. Odstoupí-li kupující od kupní smlouvy, prodávající není povinen vrátit přijaté peněžní prostředky kupujícímu dříve, než mu kupující zboží vrátí nebo prokáže, že zboží prodávajícímu odeslal.

5.5. Nárok na úhradu škody vzniklé na zboží je prodávající oprávněn jednostranně započíst proti nároku kupujícího na vrácení kupní ceny.

5.6. V případech, kdy má kupující v souladu s ustanovením § 1829 odst. 1 občanského zákoníku právo od kupní smlouvy odstoupit, je prodávající také oprávněn kdykoliv od kupní smlouvy odstoupit, a to až do doby převzetí zboží kupujícím. Kupující bere na vědomí, že prodávající je zejména oprávněn využit svého práva na odstoupení od kupní smlouvy, v případě, kdy společně s objednávkou prostřednictvím webového rozhraní obchodu třetí osoba zboží koupí přímo v prodejně na adrese Jezuitská 3, 602 00 Brno, a zboží se tak stane nedostupným. V případech uvedených v tomto odstavci vrátí prodávající kupujícímu kupní cenu bez zbytečného odkladu, a to bezhotovostně na účet určený kupujícím.

5.7. Je-li společně se zbožím poskytnut kupujícímu dárek, je darovací smlouva mezi prodávajícím a kupujícím uzavřena s rozvazovací podmínkou, že dojde-li k odstoupení od kupní smlouvy kupujícím, pozbývá darovací smlouva ohledně takového dárku účinnosti a kupující je povinen spolu se zbožím prodávajícímu vrátit i poskytnutý dárek.

6. PŘEPRAVA A DODÁNÍ ZBOŽÍ

6.1. Způsoby přepravy a dodání zboží jsou uvedeny na webovém rozhraní obchodu a kupující si konkrétní způsob přepravy a dodání zvolí vyplněním v objednávkovém formuláři. Uvedené nevylučuje, aby se prodávající a kupující dohodli na zvláštním způsobu přepravy a dodání zboží.

6.2. V případě, že je způsob dopravy smluven na základě zvláštního požadavku kupujícího, nese kupující riziko a případné dodatečné náklady spojené s tímto způsobem dopravy.

6.3. Je-li prodávající podle kupní smlouvy povinen dodat zboží na místo určené kupujícím v objednávce, je kupující povinen převzít zboží při dodání.

6.4. V případě, že je z důvodů na straně kupujícího nutno zboží doručovat opakovaně nebo jiným způsobem, než bylo uvedeno v objednávce, je kupující povinen uhradit náklady spojené s opakovaným doručováním zboží, resp. náklady spojené s jiným způsobem doručení.

6.5. Při převzetí zboží od přepravce je kupující povinen zkontrolovat neporušenost obalů zboží a v případě jakýchkoliv závad toto neprodleně oznámit přepravci. V případě shledání porušení obalu svědčícího o neoprávněném vniknutí do zásilky nemusí kupující zásilku od přepravce převzít.

7. PRÁVA Z VADNÉHO PLNĚNÍ

7.1.     Práva a povinnosti smluvních stran ohledně práv z vadného plnění se řídí příslušnými obecně závaznými právními předpisy (zejména ustanoveními § 1914 až 1925, § 2099 až 2117 a § 2161 až 2174 občanského zákoníku a zákonem č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů).

7.2. Kupující bere na vědomí, že není-li výslovně uvedeno u konkrétní položky, že se jedná o zboží nové, platí, že zboží prodávané přes internetový obchod prodávajícího je použitým zbožím (antikvariátní zboží) ve smyslu § 2167 písm. c) občanského zákoníku a jeho kupní cena byla v souladu s § 2167 písm. a) občanského zákoníku stanovena s ohledem na vady tohoto zboží. Na zboží se tedy dle ustanovení § 2167 občanského zákoníku nevztahují práva kupujícího dle § 2165 občanského zákoníku. V návaznosti na výše uvedené je u každé položky zboží uveden stav opotřebení, který je také zohledněn v kupní ceně zboží. Stav opotřebení zboží je označen číslicemi, přičemž platí, že:

Stav knih, časopisů, sešitů

Stav zboží je označen písmeny

0 - intakt

1 - výborný až perfektní stav

2 - velice slušný

3 - opotřebovaný s případnými nedostatky

4 - slabší

5 - nedobrá až špatný

a vždy, pokud bude zboží vyžadovat upřesnění, bude upřesněno.

U nového, nakladatelstvím vyrobeného zboží se tato klasifikace neprovádí.

7.3. Projeví-li se vada v průběhu šesti měsíců od převzetí, má se za to, že zboží bylo vadné již při převzetí. Kupující je oprávněn dle výslovného ujednání v tomto odstavci a v návaznosti na § 2168 občanského zákoníku uplatnit právo z vady, která se vyskytne u použitého spotřebního zboží, v době dvanácti (12) měsíců od převzetí. Bylo–li koupeno kupujícím zboží, u něhož je výslovně uvedeno, že se jedná o nové spotřební zboží, platí zákonná doba pro uplatnění práv z vad v délce dvaceti čtyř (24) měsíců od převzetí.

7.4. Práva z vadného plnění uplatňuje kupující u prodávajícího na adrese jeho provozovny, v níž je přijetí reklamace možné s ohledem na sortiment prodávaného zboží.

8. DALŠÍ PRÁVA A POVINNOSTI SMLUVNÍCH STRAN

8.1. Kupující nabývá vlastnictví ke zboží zaplacením celé kupní ceny zboží.

8.2. Prodávající není ve vztahu ke kupujícímu vázán žádnými kodexy chování ve smyslu ustanovení § 1826 odst. 1 písm. e) občanského zákoníku.

8.3. K mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů z kupní smlouvy je příslušná Česká obchodní inspekce, se sídlem Štěpánská 567/15, 120 00 Praha 2, IČ: 000 20 869, internetová adresa: http://www.coi.cz.

8.4. Prodávající je oprávněn k prodeji zboží na základě živnostenského oprávnění. Živnostenskou kontrolu provádí v rámci své působnosti příslušný živnostenský úřad. Dozor nad oblastí ochrany osobních údajů vykonává Úřad pro ochranu osobních údajů. Česká obchodní inspekce vykonává ve vymezeném rozsahu mimo jiné dozor nad dodržováním zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů.

8.5. Kupující tímto přebírá na sebe nebezpečí změny okolností ve smyslu § 1765 odst. 2 občanského zákoníku.

9. OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

9.1. Ochrana osobních údajů kupujícího, který je fyzickou osobou, je poskytována zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů.

9.2. Kupující souhlasí se zpracováním těchto svých osobních údajů: jméno a příjmení, adresa bydliště, identifikační číslo, daňové identifikační číslo, adresa elektronické pošty, telefonní číslo (dále společně vše jen jako „osobní údaje“).

9.3. Kupující souhlasí se zpracováním osobních údajů prodávajícím, a to pro účely realizace práv a povinností z kupní smlouvy a pro účely vedení uživatelského účtu. Nezvolí-li kupující jinou možnost, souhlasí se zpracováním osobních údajů prodávajícím také pro účely zasílání informací a obchodních sdělení kupujícímu. Souhlas se zpracováním osobních údajů v celém rozsahu dle tohoto článku není podmínkou, která by sama o sobě znemožňovala uzavření kupní smlouvy.

9.4. Kupující bere na vědomí, že je povinen své osobní údaje (při registraci, ve svém uživatelském účtu, při objednávce provedené z webového rozhraní obchodu) uvádět správně a pravdivě a že je povinen bez zbytečného odkladu informovat prodávajícího o změně ve svých osobních údajích.

9.5. Zpracováním osobních údajů kupujícího může prodávající pověřit třetí osobu, jakožto zpracovatele. Kromě osob dopravujících zboží nebudou osobní údaje prodávajícím bez předchozího souhlasu kupujícího předávány třetím osobám.

9.6. Osobní údaje budou zpracovávány po dobu neurčitou. Osobní údaje budou zpracovávány v elektronické podobě automatizovaným způsobem nebo v tištěné podobě neautomatizovaným způsobem.

9.7. Kupující potvrzuje, že poskytnuté osobní údaje jsou přesné a že byl poučen o tom, že se jedná o dobrovolné poskytnutí osobních údajů.

9.8. V případě, že by se kupující domníval, že prodávající nebo zpracovatel (čl. 9.5) provádí zpracování jeho osobních údajů, které je v rozporu s ochranou soukromého a osobního života kupujícího nebo v rozporu se zákonem, zejména jsou-li osobní údaje nepřesné s ohledem na účel jejich zpracování, může:

9.8.1. požádat prodávajícího nebo zpracovatele o vysvětlení,

9.8.2. požadovat, aby prodávající nebo zpracovatel odstranil takto vzniklý stav.

9.9. Požádá-li kupující o informaci o zpracování svých osobních údajů, je mu prodávající povinen tuto informaci předat. Prodávající má právo za poskytnutí informace podle předchozí věty požadovat přiměřenou úhradu nepřevyšující náklady nezbytné na poskytnutí informace.

10. ZASÍLÁNÍ OBCHODNÍCH SDĚLENÍ A UKLÁDÁNÍ COOKIES

10.1.  Kupující souhlasí se zasíláním informací souvisejících se zbožím, službami nebo podnikem prodávajícího na elektronickou adresu kupujícího a dále souhlasí se zasíláním obchodních sdělení prodávajícím na elektronickou adresu kupujícího. Kupující je oprávněn kdykoliv odvolat svůj souhlas se zasíláním informací a obchodních sdělení, a to zasláním požadavku na elektronickou adresu sberac123@seznam.cz.

10.2. Kupující souhlasí s ukládáním tzv. cookies na jeho počítač. V případě, že je nákup na webové stránce možné provést a závazky prodávajícího z kupní smlouvy plnit, aniž by docházelo k ukládání tzv. cookies na počítač kupujícího, může kupující souhlas podle předchozí věty kdykoliv odvolat.

11. DORUČOVÁNÍ

11.1. Kupujícímu může být doručováno na elektronickou adresu kupujícího.

12. ZÁVĚREČNÁ USTANOVENÍ

12.1. Pokud vztah založený kupní smlouvou obsahuje mezinárodní (zahraniční) prvek, pak strany sjednávají, že vztah se řídí českým právem. Tímto nejsou dotčena práva spotřebitele vyplývající z obecně závazných právních předpisů.

12.2. Je-li některé ustanovení obchodních podmínek neplatné nebo neúčinné, nebo se takovým stane, namísto neplatných ustanovení nastoupí ustanovení, jehož smysl se neplatnému ustanovení co nejvíce přibližuje. Neplatností nebo neúčinností jednoho ustanovení není dotknutá platnost ostatních ustanovení.

12.3. Kupní smlouva včetně obchodních podmínek je archivována prodávajícím v elektronické podobě a není přístupná.

12.4. Přílohu obchodních podmínek tvoří vzorový formulář pro odstoupení od kupní smlouvy.

12.5. Kontaktní údaje prodávajícího: adresa pro doručování: Jezuitská 3, Brno, 602 00, adresa elektronické pošty: sberac123@seznam.cz

telefon: +420 603544655

V Brně dne 25. února 2017.