KONTAKTY

Radomír Suchánek - Nakladatelství NÁVRAT
Jezuitská 3, 602 00 Brno
IČ 18147127, DIČ CZ531111026
tel: 603 544 655
sberac123@seznam.cz
www.antikvariatnavrat.cz
www.navratbrno.cz www.vernejules.cz

NOVINKY

arr380. + 81. SVAZEK a dále.....Při seskládávání konečné podoby 80. svazku a po přehlédnutí rozsahu Vernových prací   je zřejmé, že... arr3CHANCELLORAKTUALIZACE 26. 12. 2016   EXPEDICE BĚŽÍ!!!! - doprodávají se poslední kusy K dnešnímu dni jsou... arr3DVACET TISÍC MIL POD MOŘEMAKTUALIZACE 01. 03. 2017 Všechny předem zaplacené knihy byly odeslány. Všechny DOBÍRKY jsou... arr3VPÁD MOŘE   AKTUALIZACE 01. 03. 2017   Všechny předem zaplacené knihy byly odeslány. Jsou vyřízeny... arr3HRABĚ DE CHANTELEINE + Edgar Poe a jeho díloAKTUALIZACE 06. 01. 2017   Nové objednávky, došlé v letošním roce /2016/, byly vyřizovány... arr3NÁDHERNÉ ORINOCOAKTUALIZOVÁNO 06. 1. 2017 (Brzy oznámín termín... arr3PŘÍBĚHY JEANA-MARIE CABIDOULINA - 2. VYDÁNÍAKTUALIZACE 16. 2. 2016 2. VYDÁNÍ již delší dobu rozebraného zahajovacího titulu edice DOBRODRUŽNÉ... arr3CESTA KOLEM SVĚTA ZA OSMDESÁT DNÍ - 2. VYDÁNÍAKTUALIZACE 16. 2. 2016 I tento rozebraný román je pro Vás předpřipraven pro nové vydání - plán... arr3STRÝČEK ROBINSONAKTUALIZACE 16. 2. 2016 KNIHA JE ROZEBRÁNA!!!! A TO V OBOU BARVÁCH!!! OBJEDNÁVEJTE!!! Vypadá to na... arr3DRAMA V LIVONSKUAKTUALIZACE 16. 2. 2016 EXPEDICE BĚŽÍ!! Zbývá 10 kusů!!! Nakladatel Přestože se podařilo... arr3HONBA ZA METEOREMAKTUALIZACE 16. 2. 2016 Román HONBA ZA METEOREM se stále expeduje, ale již dochází!! Zbývá 40... arr3CLAUDIUS BOMBARNACAKTUALIZACE 16. 2. 2016 Román CLAUDIUS BOMBARNAC se stále expeduje, ale již dochází!! Zbývají 33... arr3CESTA KOLEM SVĚTA ZA OSMDESÁT DNÍAKTUALIZOVÁNO 16. 2. 2016 Cesta kolem světa za osmdesát dní JE VYPRODÁNA!! DRUHÉ VYDÁNÍ SE PLÁNUJE... arr3PAŘÍŽ VE XX. STOLETÍAKTUALIZACE 16. 2. 2016 ZBÝVÁ 9 KNIH!! S odstupem času lze říci, že jde o mistrovské dílo klasika... arr3PŘÍBĚHY JEANA-MARIE CABIDOULINAAKTUALIZOVÁNO 16. 2. 2016 Příběhy Jeana-Marie Cabidoulina - zahajovací román - viz E-shop 135... arr3PŘIPRAVOVÁNO - ILUSTROVANÝ ZEMĚPIS FRANCIE A JEJÍCH KOLONIÍAKTUALIZACE 16. 2. 2016!!! NÁROČNÁ PRÁCE. JSME VŠAK STÁLE BLÍŽE KONCI. Začínáme shromažďovat...

STRÝČEK ROBINSON

AKTUALIZACE 16. 2. 2016

KNIHA JE ROZEBRÁNA!!!! A TO V OBOU BARVÁCH!!!

OBJEDNÁVEJTE!!! Vypadá to na dotisk, i když to ještě cvíli potrvá.

Na 154 sběratelů se se Strýčkem Robinsonem nedostalo, a tak dotisk zcela jistě bude, ale později.

Omlouvám se Všem odběratelům, na které se nedostalo. Nezafungovalo předobjednávání, a já prostě náklad "netrefil". Vím, že řada Verna jde dobře, ale zájem mne překvapil - jen škoda, že jsem jej nemohl předpokládat ještě před zadáním do tisku.

Nakladatel


Důležitá informace! Důležitá informace!

Vzhledem k tomu, že velká část hlavně nových sběratelů si nezaregistrovala a ani neoznámila předobjednávku na tento titul - hlavně pro určení poměru mezi "hnědou" a "červenou" vazbou -, musel jsem zadat do výroby dle odběru předchozího, 77 svazku.

Potom, když jsem oznámil možnost objednávání v e-shopu, se však sešlo tolik objednávek - a bohužel v jiném početním rozvržení -, že nebylo možné všechny zájemce uspokojit.

Přednost měli samozřejmě ti sběratelé, ktří se mnou dlouhodobě spolupracují a odebrali ode mne i předchozí tituly.

Předplatitelé nebo objednatelé tedy museli spoléhat na včasnost podaných objednávek, dle termínu jejich přijetí pak byly vyřizovány.


Noví zájemci, "nekonťáci", se již EVIDUJTE k odběru na tomto webu, jinak nejsem schopen stanovit odpovídající náklad.

Na každou objednávku mne poslanou odpovím, a sdělím termín dodání či jiné řešení.

Objednávejte dále, pokusím se dohodnout na rychlém dotisku - v řádu několika měsíců -, náklad tím bude KONEČNÝ.

Kniha je pod právy, a další vydání by potřebovalo opět nezbytný počet objednávek.

--------------------------------------------------------------------------------------

Vydané dílo Strýček Robinson se řadí k těm několika autorovým pracím, kterým nebylo dopřáno, aby se s nimi čtenářská obec mohla seznámit již v době jejich vzniku. Jde o vyprávění sepsané pro mládež a především o první román, ve kterém autor uvedl na scénu děti. Verne se při jeho psaní inspiroval svým vzorem, románem Švýcarský Robinson, který ve Francii vyšel v roce 1816.

Verne začal román psát v roce 1861 a dokončil jej v letech 1870-1871. Byl v té době již známý a měl za sebou řadu s úspěchem vydaných děl, přesto s tímto u svého dvorního nakladatele nepochodil.

Jde vlastně o druhý Vernův nedokončený román (po díle Kněz v roce 1839), nepočítáme-li první čtyři kapitoly nedokončené STUDIJNÍ CESTY (vyšlo jako součást povídkové sbírky San Carlos), které pak posloužily jako součást románu Podivuhodná dobrodružství výpravy Barsakovy, díla prakticky napsaného vernovým synem Michelem, který jej v roce 1914 nechal otisknout v Le Matin, knižně pak v letech 1919 a 1920 (jednou jako běžný svazek, jednou jako "double" vydání v nakladatelství HACHETTE.

Hetzel měl k rukopisu "Strýčka" velké výhrady, nechtěl jej vydat v podobě, va jaké mu jej autor postupně předkládal. Vrátil mu jej s mnoha připomínkami a s takovým pesimismem v úspěch tohoto díla, že Jules Verne tento odložil, aby jej za svého života již nevydal. Při korekturách tohoto svého díla si dělal poznámky, které později využil při psaní snad svého nejznámějšího románu, světově proslulého díla Tajuplný ostrov.

Bylo by však velkým omylem domnívat se, že Strýček Robinson a Tajuplný ostrov jsou jedním a týmž románem. Velký omyl, stejně jako mylná předtava, že v případě tohoto románu jde jen o několik rukopisných stran, přetrvávaly až do dnešních dnů.

Román (byť nedokončený - chybí poslední část osvětlující konečnou záchranu) je vcelku rozsáhlým příběhem trosečníků na ostrově v Pacifiku, kde hlavními hrdiny jsou rodina Cliftonova - matka se svými čtyřmi dětmi, nejprve bez manžela, ale pod ochranou zkušeného námořníka Flipa, který s nimi společně sdílí neblahý osud.

Děj příběhu se rozvíjí, na scéně se časem objeví i manžel nešťastné ženy, trosečníci prožívají množství zajímavých i nebezpečných příhod, bojují o přežití a jsou stále hnáni vírou v budoucí záchranu.

Příběh je navíc velice poučný z hlediska zeměpisného, z hlediska fauny a flory a dalších.

Kniha o rozsahu 256 stran nabízí čtenáři nejen poutavý příběh, ale svazek je doplněn unikátním doslovem editora Christiana Robina, je místy doplněn poučnými poznámkami českého překladatele, a vedle Vernova životopisu (ve skratce) předkládá čtenáři i Poznámky, jakýsi slovníček, který ukazuje náročnou práci francouzských editorů (i naši) a dává nahlédnout do úvah Hetzela a Verna při pročítání a poznámkách k tomuto rukopisu.

ROMÁN SE VYEXPEDOVAL a je ROZEBRÁN!!!!.

OBJEDNÁVEJTE ALE I NADÁLE V E-SHOPU, NEBO E-MAILEM - KAŽDÉMU ODPOVÍM!!!