KONTAKTY

Radomír Suchánek - Nakladatelství NÁVRAT
Jezuitská 3, 602 00 Brno
IČ 18147127, DIČ CZ531111026
tel: 603 544 655
sberac123@seznam.cz
www.antikvariatnavrat.cz
www.navratbrno.cz www.vernejules.cz

NOVINKY

arr380. + 81. SVAZEK a dále.....Při seskládávání konečné podoby 80. svazku a po přehlédnutí rozsahu Vernových prací   je zřejmé, že... arr3CHANCELLORAKTUALIZACE 26. 12. 2016   EXPEDICE BĚŽÍ!!!! - doprodávají se poslední kusy K dnešnímu dni jsou... arr3DVACET TISÍC MIL POD MOŘEMAKTUALIZACE 01. 03. 2017 Všechny předem zaplacené knihy byly odeslány. Všechny DOBÍRKY jsou... arr3VPÁD MOŘE   AKTUALIZACE 01. 03. 2017   Všechny předem zaplacené knihy byly odeslány. Jsou vyřízeny... arr3HRABĚ DE CHANTELEINE + Edgar Poe a jeho díloAKTUALIZACE 06. 01. 2017   Nové objednávky, došlé v letošním roce /2016/, byly vyřizovány... arr3NÁDHERNÉ ORINOCOAKTUALIZOVÁNO 06. 1. 2017 (Brzy oznámín termín... arr3PŘÍBĚHY JEANA-MARIE CABIDOULINA - 2. VYDÁNÍAKTUALIZACE 16. 2. 2016 2. VYDÁNÍ již delší dobu rozebraného zahajovacího titulu edice DOBRODRUŽNÉ... arr3CESTA KOLEM SVĚTA ZA OSMDESÁT DNÍ - 2. VYDÁNÍAKTUALIZACE 16. 2. 2016 I tento rozebraný román je pro Vás předpřipraven pro nové vydání - plán... arr3STRÝČEK ROBINSONAKTUALIZACE 16. 2. 2016 KNIHA JE ROZEBRÁNA!!!! A TO V OBOU BARVÁCH!!! OBJEDNÁVEJTE!!! Vypadá to na... arr3DRAMA V LIVONSKUAKTUALIZACE 16. 2. 2016 EXPEDICE BĚŽÍ!! Zbývá 10 kusů!!! Nakladatel Přestože se podařilo... arr3HONBA ZA METEOREMAKTUALIZACE 16. 2. 2016 Román HONBA ZA METEOREM se stále expeduje, ale již dochází!! Zbývá 40... arr3CLAUDIUS BOMBARNACAKTUALIZACE 16. 2. 2016 Román CLAUDIUS BOMBARNAC se stále expeduje, ale již dochází!! Zbývají 33... arr3CESTA KOLEM SVĚTA ZA OSMDESÁT DNÍAKTUALIZOVÁNO 16. 2. 2016 Cesta kolem světa za osmdesát dní JE VYPRODÁNA!! DRUHÉ VYDÁNÍ SE PLÁNUJE... arr3PAŘÍŽ VE XX. STOLETÍAKTUALIZACE 16. 2. 2016 ZBÝVÁ 9 KNIH!! S odstupem času lze říci, že jde o mistrovské dílo klasika... arr3PŘÍBĚHY JEANA-MARIE CABIDOULINAAKTUALIZOVÁNO 16. 2. 2016 Příběhy Jeana-Marie Cabidoulina - zahajovací román - viz E-shop 135... arr3PŘIPRAVOVÁNO - ILUSTROVANÝ ZEMĚPIS FRANCIE A JEJÍCH KOLONIÍAKTUALIZACE 16. 2. 2016!!! NÁROČNÁ PRÁCE. JSME VŠAK STÁLE BLÍŽE KONCI. Začínáme shromažďovat...

80. + 81. SVAZEK a dále.....

Při seskládávání konečné podoby 80. svazku a po přehlédnutí rozsahu Vernových prací   je zřejmé, že SE NEBUDE JEDNAT O POSLEDNÍ SVAZEK beletristického díla, neboť hranice posouzení, kdy se ještě jedná o beletristické dílo a kdy již o dílo jiné, je velice křehká, rozhodujeme spíše dle obsahu konkrétní věci, a tak je pravděpodobné (není ještě vše přeloženo), že bude i svazek další, s pořadovým číslem 81.

Řada Vernových prací však bude nadále pokračovat, a to ve třech oddílech:

I.  - oddíl původních Vernových textů

II. - oddíl nebeletristický

III. - oddíl životopisů a bibliografií

Číslování bude zachováno, tedy svazek 82. ... atd


Podrobnosti k dílu Julese Verna budou zveřejněny v kategorii NOVINKY   a v sekci PŘIPRAVUJEME.

Kompletní řada autora tak v mém vydání  přesáhne hranici jednoho sta svazků.


Prozatímní pracovní soupis prací, které budou obsaženy v 80. svazku. (Vyhrazuji si právo změny názvu děl i jejich řazení do konkrétního svazku.)


- Ideální město (název 80. svazku)

- Z Rotterdamu do Kodaně...

- Rychlík budoucnosti

- Dvacet čtyři minuty v balonu

- Vzpomínky na dětství a mládí

- Radostné strasti tří cestovatelů po Skandinávii

- Poledníky a kalendář (včetně doplňující úvahy - ta nikdy nikde nevyšla)

- Projev ke slavnostnímu otevření budovy Městského cirku v Amiensu

- Už toho kvítí bylo ažaž

- Několik slov o tom Obru

------------------------------------------------

Oddíl I. se bude věnovat původním Vernovým textům, a tím je myšleno především vydání známých, již vydaných románů, které však byly někde více někde méně upraveny jeho synem Michelem.

Pro tuto podřadu našich spisů - Oddíl I. - /nyní již vše v edici DOBRODRUŽNÉ CESTY/ je naplánována i jedna lahůdka.... to si zatím nechám jako překvapení.


V oddíle II. zbývá vydat řadu kratších prací Julese Verna (eseje, přednášky, úvahy, články, novelky či povídky a kratší práce zeměpisné), z nichž některé - s jistou tolerancí - lze přiřadit k beletristickým dílům, většinou již ale jde o věci specifické.

Dále do tohoto oddílu bude zařazena PĚTISVAZKOVÁ KORESPONDENCE, týkající se práce na dílech, především pak na Podivuhodných cestách. ŠPIČKOVÁ VĚC!!

Nedílnou součástí budou Divadelní hry, a to jak ty, jež byly napsány na motivy Podivuhodných cest (JEDNA kniha), tak hry z různých oblastí a dob (ČTYŘI knihy), kniha Básní a další zajímavosti.

Samostatnou část tohoto II. oddílu bude tvořit Ilustrovaný zeměpis Francie, který, kromě vydání v běžné řadě, vyjde i ve velkém jednosvazkovém atlasovém formátu a v luxusní úpravě.


Oddíl III. bude obsahovat nejméně dvě knihy /možná i tři/ o životě a díle Julese Verna.

Jde však o práce, které se zcela vymykají již vydaným životopisům, kdy vlastně jedna kniha kopíruje částečně druhou a naopak, a vzásadě vždy jde o totéž.

V životopisech a bibliografiích, které Vám nabídnu /jedna kniha se již překládá/ se objeví vše z jiného pohledu, a překvapí Vás i autoři těchto děl.

Podrobnosti časem uveřejním v sekci PŘIPRAVUJEME a NOVINKY.

Všechny svazky budou číselně pokračovat ve stávající řadě, s tím, že již ponesou název DOBRODRUŽNÉ CESTY.